Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Główny Inspektor Sanitarny w PSSE w Garwolinie

10 stycznia 2020 r. mieliśmy przyjemność gościć Głównego Inspektora Sanitarnego Pana Ministra Jarosława Pinkasa

Czytaj więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe 2019

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w 2020 roku życzy Dorota Brojek Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie wraz z Pracownikami

Czytaj więcej

Czym zajmuje się Państwowa Inspekcja Sanitarna? Jakie są cele tej państwowej instytucji? Czemu warto znać jej kompetencje?

O tym dowiecie się Państwo oglądając film przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

22 listopada 2019 r. rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne prowadzone przez Krajowe Centrum ds. AIDS, ze szczególnym uwzględnieniem obchodzonego 1 grudnia Światowego Dnia AIDS.

Czytaj więcej

21 listopada 2019 r. Światowy Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.

Czytaj więcej