Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Sytuacja epidemiologiczna odry w krajach UE/EOG - ocena ryzyka ECDC

Na stronie Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) opublikowano ocenę ryzyka dotyczącą sytuacji epidemiologicznej odry w okresie od 01.01.2016 r. do 31.03.2019 r. Tendencję wzrostową obserwuje się także w Polsce

Czytaj więcej

7 czerwca - Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

Głównym przesłaniem tego święta, obchodzonego w tym roku po raz pierwszy, jest zwrócenie uwagi, iż bezpieczeństwo żywności to wspólna odpowiedzialność rządów, przemysłu spożywczego, producentów i konsumentów. Temat przewodni to w 2019 r. "Bezpieczeństwo żywności, biznes każdego"

Czytaj więcej

SERWIS KĄPIELISKOWY

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający oznakowany na mapie Polski - wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk https://sk.gis.gov.pl/

Czytaj więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu - 31 maja

Tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019 jest „Tytoń a zdrowe płuca”. Co roku, 31 maja, Światowa Organizacja Zdrowia i globalni partnerzy świętują Światowy Dzień Bez Tytoniu. Coroczna kampania jest okazją do podniesienia świadomości na temat szkodliwych i śmiertelnych skutków używania tytoniu i narażenia na dym z drugiej ręki oraz zniechęcenia do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie.

Czytaj więcej

XXVIII Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2019

Festiwalowymi nauczycielami w promowaniu zdrowia były dzieci z przedszkoli, szkół  podstawowych i gimnazjów, które w miłej dla ucha oprawie muzycznej przekazały nam treści prozdrowotne.

Czytaj więcej